Wandelplezier op de Zevenheuvelenweg

Dag 3, de dag van Groesbeek

Home > Wandelplezier op de Zevenheuvelenweg

Wandelplezier op de Zevenheuvelenweg

Dag 3, de dag van Groesbeek

Wandelplezier op de Zevenheuvelenweg - Dag 3, de dag van Groesbeek

De dag van Groesbeek is op papier een zware etappe, in de praktijk valt het allemaal wel mee. De beruchte Zevenheuvelenweg is vooral super gezellig. Een leuke dag want het wandellegioen loopt langs de camping.

23 juli 2025 • 4 daagse Nijmegen

Alles ziet er anders uit als de zon schijnt . . .

De donderdag ziet er heel anders uit dan de woensdag. Het is droog en niet te warm. Wat een verademing voor de wandelaars. Tot zo'n 11:00 uur is het zelfs bewolkt. Daarna laat de zon zich zien en een klein briesje zorgt voor de nodige verkoeling. Zo zijn de Zevenheuvelen bijna een makkie.

John vertrekt wederom om 04:00 uur naar de start. Ik draai me nog even om. Uitslapen is er echter niet bij want om 08:15 uur word ik wakker. Het wandelpeloton komt langs de camping en de eerste supporters zijn al luid en duidelijk aanwezig. De boxen worden getest en muziek klinkt over de Zevenheuvelen.

De dag van Berg en Dal

Al snel heb ik geen rust meer in mijn achterste en om 09:45 uur zit ik langs de route samen met Annet en de campingbuurvrouw. Voor ons is het de Dag van Berg en Dal, de plek waar wij op de camping staan.

De eerste snelwandelaars sjezen voorbij en de veelbesproken safety car is alweer bijna in Nijmegen.

We hebben een plekje met live-muziek op de achtergrond
We hebben een plekje met live-muziek op de achtergrond

John loopt weer als een speer, ergens in de voorhoede. Hij is ruim voor de middag bij ons. Het is nog niet druk op de Zevenheuvelenweg. Hij neemt iets te eten en te drinken en dan gaat hij er vandoor voor de laatste 7 kilometer. Al om 12:58 uur krijg ik een appje dat hij binnen is.

Daar is John
Daar is John

Een klein uurtje na John komt ook Tom aangewandeld. Het voordeel van Tom en John is dat wij niet op hen hoeven te letten. Zij kennen de camping en weten ons te vinden. Tom loopt heel relaxed en heeft er plezier in. Hij gaat voor z'n zilveren kruisje, altijd speciaal om weer een medaille te krijgen.

Annet en Tom hebben er schik in
Annet en Tom hebben er schik in

Ook Annette en Bea lopen op schema. Saampjes hebben zij er een lekker tempo in en doen ze niet onder voor John. Enige verschil is dat ze later starten en daardoor meer in de drukte lopen.

Beiden lopen in een FC Utrecht shirt en Annette doet dit de hele week. Aan de echte fans deelt zij FC UUUUU stickers uit. Goed bezig, die zus van mij.

Bea en Annette UUUUUUUUUUUUUUUUU
Bea en Annette UUUUUUUUUUUUUUUUU

Er lopen sowieso veel wandelaars in het voetbalshirtje van hun favoriete club en vooral NEC is goed vertegenwoordigd. Normaal wens ik een Ajacied geen succes, op de Zevenheuvelenweg maak ik een uitzondering. Het tovert in ieder geval een glimlach op hun gezicht.

En wandelen verbroedert, dat is wel zeker. Een Feyenoord supporter en een Ajacied lopen gebroederlijk naast elkaar druk in gesprek. Nog net geen hand in hand. Wel woorden en daden. Helaas was ik te laat om er een foto van te maken.

Ondertussen is John terug op de camping en hij komt er gezellig bij zitten om de laatste wandelaars over de Zevenheuvelenweg te zien zwoegen. Voor hem is het relaxed kijken, in de wetenschap dat-ie zelf al gefinisht is.

Push, push, push a little harder . . .
Push, push, push a little harder . . .

Het is een komen en gaan van wandelaars. Wij blijven zitten totdat de bezemwagen voorbij komt. Ondertussen komen nog de nodige bekenden langs en natuurlijk de militairen. Mooi om te zien, ze krijgen altijd waardering. Net als de rolstoelers die meerollen. Voor hen is de Zevenheuvelenweg een ware beproeving. Ze mogen niet geholpen worden want dan riskeren ze diskwalificatie.

Na 15:00 uur komen er steeds minder deelnemers langs. Logisch, want vanaf ons plekje op de Zevenheuvelenweg is het nog een uur en drie kwartier flink doorstappen. En dat valt niet altijd mee. De wandelaars lopen steeds moeizamer. Een enkeling oogt nog fris en fruitig, die heeft waarschijnlijk een hele lange rust genomen.

Als laatste komt de bezemwagen. Die hoort erbij maar is nooit leuk. De bezemwagen rijdt achter de laatste wandelaar aan. Die geeft nog niet op en loopt verbeten door. Ik hoop dat hij de finish heeft gehaald . . . ?!?!

Daar zijn de bezemwagens
Daar zijn de bezemwagens

Al met al hebben we een mooi daagje achter de rug. John heeft goed gelopen en heeft geen last gehad van zijn blaren. Hij loopt gewoon best makkelijk.

Nog één dagje te gaan, op naar de Via Gladiola.

Route informatie

Wandeling (route)
Datum wandeling
donderdag 17 juli 2025
Afstand
39 km
Kenmerken
Start- & eindpunt
  De Wedren, Nijmegen

 

Meer wandelplezier

« Vorig bericht

Kletsnatte roze woensdag
-Vierdaagse 2025 - Dag van Wijchen-

Volgend bericht »

4DaagseFeest in Malden
-Op weg naar de Via Gladiola - #4d25-

2 Reacties

Jolanda  -  23-07-2025 @ 23:15:07  -

Je kan zien dat John er lol in hebt met het lopen. Mooi dit!

Irma  -  25-07-2025 @ 20:07:33  -

Ze hebben allemaal weer hun best gedaan, ik doe het ze niet na?.
Wat een prestatie!


  Jawel, ik geef toestemming mijn gegevens te verwerken conform de privacyverklaring.

Sokken
Buy me a coffee